Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej

TMZK

Premiera książki "The Watchmakers"

watch800
Gorąco zachęcamy Państwa do przeczytania bardzo ciekawej książki "The Watchmakers", która opowiada o przeżyciach rodziny kozienickich zegarmistrzów, których zakład mieścił się na rogu ulicy Radomskiej i Lubelskiej (budynek istnieje do dziś). Światowa premiera książki odbędzie się 28 czerwca na Amazon.com. Można zamawiać wersję papierową oraz e-booka. Pewnym ograniczeniem dla części mieszkańców miasta jest wersja językowa. Książka jest napisana bowiem w języku angielskim. Członek naszego Towarzystwa- Krzysztof Boryczka nawiązał kontakt z Panem Scottem Lenga, który na podstawie wielu wywiadów ze swoim ojcem Harrym Lenga spisał niezwykle ciekawą historię trzech braci- zegarmistrzów, którym udało się przeżyć wojnę dzięki zbiegowi wielu okoliczności, ale również dzięki swojej profesji. Dzięki uprzejmości autora udało się nam już poznać tę niezwykłą, wzruszającą historię, która działa w miejscu w którym żyjemy. Więcej ....

Opera "Leśniczy w Puszczy Kozienickiej"

Zapraszamy do obejrzenia Opery "Leśniczy w Puszczy Kozienickiej" zarejestrowanej przez TV "Kronika Kozienicka".

Więcej ....

Opera "Leśniczy w Puszczy Kozienickiej"-zaproszenie

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej zaprasza 12 czerwca 2022 do Amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim na godz. 17:00 i 19:00 na Operę "Leśniczy w Kozienickiej Puszczy" Karola Kurpińskiego.
Premiera opery miała miejsce na Scenie Narodowej w Warszawie 28 października 1821 roku pod batutą kompozytora, a dzieło wykonano wówczas zaledwie dwukrotnie.

W Kozienicach opera Karola Kurpińskiego wykonana zostanie w transkrypcji dyrygenta – Agnieszki Nagórki (opracowanie na mały zespół instrumentalny) i reżyserii Romy Ambroziewicz-Owsińskiej.
To unikalna okazja poznania dzieła wybitnego polskiego kompozytora twórcy między innymi „Warszawianki".
plakat_lesniczyWięcej ....